Niezależność finansowa kobiet

Niezależnośc finansowa kobiet

W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi już fakt, że wiele kobiet decyduje się podjąć pracę. Nawet, jeśli partner zarabia wystarczająco dużo, aby utrzymać rodzinę, kobiety nie chcą zostawać w domach i być bierne zawodowo. Coraz więcej kobiet zdobywa wyższe wykształcenie, dzięki któremu może otrzymać lepiej płatną pracę. Pozwala im to na osiągnięcie celu, jakim jest niezależność finansowa. Należy mieć na uwadze, że nie tylko kobiety po studiach decydują się na podjęcie pracy z wyboru. W wielu przypadkach chęć bycia niezależnym jest tak duża, że nawet kobiety bez większych kwalifikacji podejmują zatrudnienie.


Gdy oboje partnerów pracuje, często posiadają dwa oddzielne konta bankowe, na które wpływa wynagrodzenie każdego z nich. Dzięki temu, po opłaceniu wspólnych kosztów życia, takich jak czynsz, opłaty, jedzenie, żadne z nich nie ma wglądu w prywatne wydatki drugiego. Kobiety nie muszą prosić partnera o pieniądze na zakupy ani tłumaczyć się z wydawanej gotówki.

Kobieta oszczędzanie

W przypadku, gdy kobieta nie ma własnych dochodów, może dochodzić nawet do tak skrajnych sytuacji, jak przemoc ekonomiczna, polegająca na pozostawaniu wydzielonych kwot na poszczególne zakupy, z których potem kobieta musi się rozliczyć. Jest to dla niej nie tylko kłopotliwe, ale przede wszystkim upokarzające, ponieważ każdy zakup, jakiego dokona, jest kontrolowany. Niezależność finansowa daje więc kobiecie poczucie wolności i stabilności. Pracująca, niezależna kobieta to już w zasadzie synonim obecnych czasów. Model rodziny, w którym to mężczyzna utrzymuje dom, w dzisiejszych czasach stracił już rację bytu.