Kosmetyki do podstawowego makijażu twarzy

Kosmetyki do makeupu

Nie każda kobieta lubi i chce się mocno malować. Nie każda kobieta potrafi też to robić. Jeżeli twoja przygoda z wizażem dopiero niedawno się rozpoczęła, musisz powoli stawiać kroki w tym świecie i zacząć naukę od opanowania pewnych podstaw. Do zdobywania nowych umiejętności potrzebne ci będą klasyczne kosmetyki do makijażu. Tak naprawdę można wyróżnić pięć takich zupełnie podstawowych produktów, bez których żaden makijaż, nawet ten dzienny i bardzo naturalny, nigdy nie mógłby się udać.

Na pewno przyda ci się jakiś produkt przeznaczony do wyrównywania kolorytu cery, czyli ogólnie rzecz biorąc kosmetyk mający poprawiać wygląd całej buzi. Niekoniecznie jednak musi to być podkład. Jeżeli boisz się, że nadmiernie obciąży on twoją delikatną bądź problematyczną skórę, najpierw wypróbuj krem BB. To kosmetyk lżejszy i mniej szkodliwy, często bazujący na samych naturalnych składnikach. Sprawdź jednak wcześniej opinie na temat różnych kremów BB. Niektóre z nich są niestety mało skuteczne, a jednak warto by było od razu sięgnąć po coś takiego, co wyraźnie wygładzi i ujednolici skórę twarzy.

Kosmetyki makeup

Oczy też wymagają podkreślenia. Wybierając różnorodne kosmetyki do makijażu w drogerii, od razu sięgnij zatem również po przynajmniej jeden tusz do rzęs i jakiś preparat przeznaczony do zaznaczania brwi. Maskara to absolutny kosmetyczny niezbędnik. Bez pomalowanych rzęs żaden makijaż nie będzie prezentować się dobrze. Ostatnio sporo mówi się również o istocie podkreślania brwi, które akurat u Polek często są mało wyraźne i wybrakowane. Przy pomocy ciemniejszego cienia bądź ciemnej kredki będziesz w stanie je pięknie wypełnić. Rób to jednak ostrożnie. Nie chcesz przecież namalować sobie dwóch czarnych łuków nad oczami.

Do tej podstawowej listy najważniejszych kosmetyków można jeszcze dopisać róż bądź bronzer, czyli produkty konturujące, oraz kosmetyki do ust – błyszczyki, pomadki albo klasyczne szminki. Z czasem sama zresztą zorientujesz się w tym, co najlepiej wpływa na wygląd twojej twarzy.